A A A

Aktualności

 

 • Kurs Przedmałżeński

  Wszystkich zainteresowanych odbyciem Kursu Przedmałżeńskiego informuję, że bedzie on miał miejsce 7 kwietnia (sobota) w Belfaście, St Bernadette Church, 113 Rosetta Rd., BT6 0LS od godz. 9.00 - 16.30. Koszt Ł30 /os, płatne podczas rejestracji. W koszt wliczony jest lunch i kawa. Zapraszamy

 • Droga krzyżowa

  Pragnę przypomnieć, że jak co roku w okresie Wielkiego Postu, mamy możliwość przeżywania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Będzie ono miało miejsce w każdy piątek, o godz. 18.50, w kościele św. Patryka. Zapraszam

 • Jałmużna Wielkopostna

  Czym dla nas jest dziś jałmużna? Czy pomagamy ludziom z potrzeby serca, a może to tylko z naszej strony czysta filantropia? Czy pamiętamy, że jałmużna - oprócz postu i modlitwy - jest niezbędnym filarem właściwego przeżycia Wielkiego Postu? Warto sobie zadać te pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. (cd po kliknięciu w tytuł art.)

 • NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

  Jeśli ta nowenna jest odmawiana przed świętem Miłosierdzia, to należy w każdym dniu dołączyć Koronkę do Miłosierdzia Bożego, bo nowenny z Koronki pragnie Pan Jezus jako przygotowania do tego święta. O tej nowennie (z Koronki) powiedział: W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask (Dz. 796). Jeśli z ufnością odmawiać będziemy nowennę, której Jezus zażądał od Siostry Faustyny (publikowaną niżej), to możemy otrzymać łaski z tytułu ufności. Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.

 • Spowiedź wielkanocna

  Wszystkich, którzy pragną przystąpić do spowiedzi przedświątecznej, zapraszam w następujące dni:

  poniedziałek 26.03 godz. 19.00

  wtorek 27.03 godz. 18.00 - 19.00

  środa 28.03 godz. 18.00 - 19.00

 • Tegoroczna Jałmużna - pomagamy Konradowi

  Konrad urodził się z wrodzonym niedorozwojem w prawej nodze (niedorozwój kości strzałkowej – Fibular hemimelia) oraz niedorozwojem prawej stopy (nieprawidłowo wykształcony i niewłaściwy zrost układu skokowo-piętowego). Różnica jego prawej nogi w stosunku do lewej to ponad 20 cm.Do tej pory chłopak przeszedł już 3 operacje w Polsce, które niestety nie poprawiły jego stanu – wręcz przeciwnie pogorszyły go. NFZ odrzucił jego wniosek z prośbą o pomoc w dofinansowaniu drogiej operacji zagranicą. Dla Konrada nie było ratunku… „Nigdy nie zapomnę tego dnia, wszystko nagle legło w gruzach.”Konrad ma możliwość odzyskania sprawności dzięki dr. Paley z Paley Advanced Limb Lengthening Institute. Koszt transportu i przeprowadzenia operacji wynosi 850 000 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto podane na poniższej stronie.

  http://pomagam.caritas.pl/spraw-by-konrad-mogl-stanac-dwoch-nogach/

 • Wielkanoc

  Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary

  Składają jej wierni uwielbień swych dary.

  Odkupił swe owce Baranek bez skazy,

  Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.

  Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,

  Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.

  Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?

  Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

  Żywego już Pana widziałam, grób pusty,

  I świadków anielskich i odzież, i chusty.

  Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja,

  A miejscem spotkania będzie Galileja.

  Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy.

  O, Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

  Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia w zakładce Ogłoszenia

 • Duchowa Adopcja

  Co to jest duchowa adopcja?

  Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

   

  ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI"

  Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,

  wszyscy Aniołowie i Święci.

  Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy

  nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam,

  że od dnia ....................................

  biorę w duchową adopcję jedno dziecko,

  którego imię jedynie Bogu jest wiadome,

  aby przez 9 miesięcy, każdego dnia,

  modlić się o uratowanie jego życia

  oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

   

  TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"

  Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.